مشاوره تغذیه سنتی

هر شخص در ابتدا باید طبع اصلی و اکتسابی خود را بشناسد و پس از آن غذای مناسب طبع خود را فراهم کرده و به طور صحیح از آن استفاده کند.
‌پیشگیری ساده‌تر از درمان است و نیاز به هزینه‌ زیادی ندارد و برعکس درمان معمولاً هزینه‌های گزافی را در بر دارد و نهایتاً ممکن است به درمان قطعی نیز منجر نشود و حتی ممکن است منجر به مرگ بیمار شود.
یکی از ساده‌ترین و بهترین راه‌های پیشگیری از بیمار شدن، رعایت بهداشت و نظافت، شناخت بدن و نوع مزاج خود همچنین مصرف غذاهای مناسب است.

به عنوان مثال ، هنگام مصرف مواد غذایی گرم مانند عسل می‌توان از مواد خنک مانند سرکه، خیار یا کاهو استفاده کرد و از مصرف غذاهای لبنی مانند ماست یا دوغ همراه غذاهای گوشتی باید پرهیز کرد همچنین مصرف چای معمولی دارای مضراتی است و می‌توان به جای آن از چای گیاهی استفاده کرد.در تهیه غذاهایی که دارای طبع سرد هستند مانند مرغ و ماهی می‌توان از ادویه‌‌های گرم استفاده کرد و اگر غذا دارای طبع گرم است، حتی‌الامکان باید از ادویه‌ها کمتر استفاده شود، هر چند که میزان کم ادویه‌ها نیز برای گرم‌مزاج‌ها مفید است. همه این مشاوره ها تحت نظارت کارشناسان و متخصصان گروه صورت می پذیرد.